Windsurfing i kitesurfing

Wodne sporty ekstremalne dostarczają niesamowitych wprost przeżyć, kompletnie nieporównywalnych do pływania w kajaku czy - umownie rzecz biorąc - pod żaglami we wszelkiego typu jachtach. Podstawowa różnica to prędkość i zdecydowanie wyższy poziom adrenaliny.

Sztuka pływania na desce - czy to z żaglem, czy to z latawcem - oczywiście nie jest taka prosta, na jaką może wyglądać obserwowana z bezpiecznego brzegu. W północno-wschodniej części Jeziora Resko, w obrębie Dźwirzyna, funkcjonuje szkółka. Kilka profesjonalnych lekcji od instruktorów, dobranie sprzętu pod indywidualne możliwości - i już można poczuć się zdecydowanie pewniej w trakcie surfowania po spokojnym raczej akwenie.

Zdecydowanie większym wyzwaniem dla amatorów windsurfingu i kitesurfingu będą fale na Bałtyku - zwłaszcza w czasie gwałtownej pogody. Komu jednak uda się je okiełznać, gwarantuje sobie całe morze radości. Nie bez powodu Zatoka Grzybowska, rozciągająca w pasie mniej więcej od Dźwirzyna do Kołobrzegu, uważana jest za jedną z najlepszych miejscówek w dla surferów różnej maści w całej Polsce.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Jak twierdzą znawcy tematu, Zatoka Grzybowska wyjątkowo sprzyja windsurferom i miłośnikom kitesurfingu. Przed wybraniem się na naprawdę szerokie i głębokie wody, lepiej będzie sprawdzić się na mniej wymagającym niż morze akwenie - np. na jeziorze Resko. W razie potrzeby można skorzystać z usług szkółki, mieszczącej się na krańcu Dźwirzyna.

KM Studio może wykonać film z Windsurfingu i kitesurfingu kamerzysta Jelenia Góra

Komentarze (0)
Dodaj komentarz