Grzybowo - atrakcje dla grup, zielonych szkół, kolonii, wycieczek

W kameralnym Grzybowie wypoczywający nad morzem turyści w grupach zorganizowanych mogą liczyć przede wszystkim na rozległe i czyste plaże, malownicze krajobrazy i ponadnormatywną ilość wyrzucanego na brzeg bursztynu. W oczach młodzieży i dzieci z zielonych szkół, a to one najczęściej zjeżdżają nad morze w liczniejszym gronie, raczej nie przedstawia się to jakoś szczególnie interesująco. Koloniom zazwyczaj trzeba zapewnić więcej wrażeń i bardziej zróżnicowane atrakcje. Dlatego też wszyscy opiekunowie mający pod sobą wszelkie szkolne wycieczki i inne takie, niechaj w pierwszej kolejności rozejrzą się za transportem, który pozwoli odwiedzić kilka mniej lub bardziej odległych od Grzybowa miejscowości.

Jedynie te kolonie, które mają quasi-sportowy profil i są nastawione przede wszystkim na aktywność fizyczną, nie będą miały poważniejszych powodów by pakować się do busów. Wycieczka szkolna na sportowo będzie miała do dyspozycji kompleks Orlika z dwoma boiskami (do piłki nożnej i wielofunkcyjne) oraz placem zabaw, a także ośrodek jazdy konnej. Pozostałym zielonym szkołom zdecydowanie najbliżej będzie do Kołobrzegu - tam na zorganizowane grupy czeka o wiele, wiele więcej atrakcji.

Niewątpliwie jedną z turystycznych wizytówek miasta jest rozbudowany na kilka odrębnych sekcji port - wśród dzieciaków na koloniach najwięcej pozytywnych emocji powinny wywoływać rejsy pasażerskimi, niejednokrotnie stylizowanymi na dawne żaglowce statkami, a także wędkarskie wyprawy na dorsza. Szkolnym wycieczkom z Grzybowa, ze względu na niezaprzeczalne walory edukacyjne, trzeba polecić wizyty w tutejszych muzeach. Warto wybrać się całą zorganizowaną grupą do Kołobrzeskiego Skansenu Morskiego, którego główną atrakcją są prawdziwe okręty służące niegdyś w marynarce wojennej. Z kolei “Maszoperia” oferuje uczniom na zielonej szkole bardzo kolorową i interaktywną prezentację lokalnego, rybackiego folkloru.

W kwestii niezobowiązującej, niezmąconej dydaktyką zabawy Kołobrzeg ma dla szkolnych wycieczek zatrzymujących się w Grzybowie całkiem sporo do zaproponowania. Niewątpliwie bardzo integracyjny będzie dla grup zorganizowanych wyjście do parku linowego - trasy z wymyślnymi przeszkodami, zawieszonymi na sporej wysokości, dadzą mnóstwo okazji do wzajemnego podpowiadania, dopingowania i późniejszej wymiany wrażeniami. Podobne skutki dla dzieci i młodzieży z kolonii powinny mieć strzelaniny i taktyczne rozgrywki militarne, tj. paintball. Nie lada atrakcją dla zielonej szkoły powinna być również wizyta w Parku Rozrywki Zieleniowo, która pozwoli poczuć się niczym bohaterowie klasycznego westernu.

Młodocianych uczestników wyjazdu do Grzybowa w grupie zorganizowanej warto też namówić na nieco dłuższy wyjazd do Dziwnowa - nieco ponad godzina w jedną stronę - a konkretniej do Parku Miniatur i Kolejek. Miano “najchętniej odwiedzanej rodzinnej atrakcji na wybrzeżu", nawet niepoparte twardymi danymi, wcale nie jest przesadzone. Dla szkolnej wycieczki taka wyprawa będzie doskonałą okazją, by za jednym zamachem obejrzeć i poznać wszystkie latarnie morskie w kraju - obiekty odtworzono w skali 1:10, zachowując dbałość o najdrobniejsze szczegóły. Z kolei ogromna, pomysłowo zbudowana makieta kolejowa sprawi, że zielona szkoła zapomni na moment o całym świecie. Takiego wypadu kolonia z pewnością nie będzie żałować.

Dodano: 2017-02-07 09:54:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz