Z Grzybowa na Dziwnów ku najciekawszej atrakcji dla rodzin z dziećmi

Wprawdzie Grzybowo leży znacznie bliżej Kołobrzegu, to właśnie w oddalonym o mniej więcej 50 kilometrów Dziwnowie znajduje się najchętniej odwiedzana rodzinna atrakcja na wybrzeżu. Takim zaszczytnym mianem posługuje się Park Miniatur i Kolejek - i nie bez powodu. Znajduje się tu sporo najciekawszych atrakcji w regionie, jakich nie ma właściwie nigdzie indziej.

Tym, co wyróżnia dziwnowski Park Miniatur i Kolejek od pozostałych placówek rozrywkowych ze szczyptą edukacji, jest absolutnie unikalne połączenie typowych atrakcji dla dzieci z atrakcjami dla dorosłych i ich pociech jednocześnie. Modelowy przykład to wszechobecne pociągi: czy to na ogromnej makiecie, po której bezustannie jeździ przynajmniej kilka spośród kilkudziesięciu kolorowych i hałaśliwych składów (wiele osób marzyło o czymś takim w przedszkolu, nieprawdaż?),czy też za sprawą pasażerskiej Kolejki Parkowej, z repliką zabytkowego parowozu Px48 w skali 1:6 jako lokomotywą.

Kolejną atrakcją dla rodzin z dziećmi będą zrekonstruowane dziesięciokrotnym pomniejszeniu latarnie morskie polskiej linii brzegowej. Wszyściutkie, co do jednej. Dodatkowo w ostatnim czasie w Parku Miniatur i Kolejek zaczęły pojawiać się wierne modele innych zabytków - rzecz jasna w odpowiednio mniejszej skali. Dzięki doskonale poinformowanym przewodnikom oraz tablicom informacyjnym, będzie to wciągająca i pożyteczna lekcja z pogranicza historii i geografii.

Mimochodem wypadałoby jeszcze nadmienić, że park dysponuje bardzo ciekawą ofertą specjalną z wyjątkowymi atrakcjami dla grup zorganizowanych. W programie znajdują się m.in. takie opcje jak praktyczne warsztaty z modelarstwa, oprowadzanie po Parku Miniatur i Kolejek przez przewodnika, mała biesiada przy ognisku, występy artystyczne czy zabawy i gry towarzyskie wymyślane na bieżąco przez animatorów. A dodając do tego inne polecane atrakcje Dziwnowa (port, pirackie rejsy wystylizowanymi okrętami, pełna wartościowych pamiątek Aleja Gwiazd Sportu, wycieczki statkami do pięknego Kamienia Pomorskiego),podróż aż z Grzybowa nabiera coraz bardziej kuszących kształtów.

Wskazówki dojazdu z Grzybowa do Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie: najpierw jechać drogą wojewódzką 109 na Trzebiatów (przez Dźwirzyno, Rogowo, Mrzeżyno itd.). Jeszcze przed centrum miasta skręcić w DW 102 na Międzyzdroje i trzymać się tej drogi aż do Dziwnowa. W docelowej miejscowości odbić w drugą w lewo za mostem na wyspę Wolin, w ul. Marynarki Wojennej - park znajduje się jakieś 250-300 metrów za rzeczonym skrzyżowaniem.

Galeria
Dodano: 2017-06-20 13:35:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz