Grzybowo

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Grzybowo to wieś nadmorska w województwie zachodniopomorskim, powiecie kołobrzeskim i gminie Kołobrzeg. Dzięki niewielkiej zatoce, Grzybowo ma cieplejszą wodę na plaży od oddalonego o 6 km Kołobrzegu. Zamieszkane przez 660 mieszkańców, jest kąpieliskiem o dużych możliwościach, ale znajdującym się w cieniu wielkiego uzdrowiska - Kołobrzegu.

Ciekawostką może być to, że Grzybowo oddalone o ok. 300 m od morza, leży w niewielkiej niecce tzw. depresji grzybowskiej na wysokości 0,30 - 1 metra poniżej poziomu morza.

Pierwsze wzmianki o miejscowości zapisanej jako "Gribowe", pochodzą z 1320 i 1323 roku. Miejscowość znajdowała się w pobliżu Kołobrzegu i była własnością rycerza Arnolda de Gribowe. Najprawdopodobniej w tym samym miejscu w 1822 roku, z uwagi na wydobycie torfu powstała obecna osada już jako własność Kołobrzegu. Zwiększone wydobycie torfu stosowanego do kuracji borowinowej w pobliskim uzdrowisku, spowodowało wzrost liczby mieszkańców do 512 osób, w 1886 roku. Okres wojen nie wpływał dobrze na wydobycie torfu, więc ilość mieszkańców spadała. Obecnie jest to szybko rozwijająca się miejscowość podmiejska z piękną plażą.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja